تبلیغات
مطالب اینترنتی - زن های فداکار ولی دوست نداشتنی
 
دوشنبه 15 خرداد 1396 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:

اگر شاغل هستید و درامد خوبی دارید کمک خرج منزل باشید اما موتور اقتصادی نباشید. مدیر اقتصاد خانواده باید مرد خانه باشد. گاهی بعضی زنها با مهربانی و فداکاری همه محصول کارشان را در اختیار خانواده قرار می دهند و هیچ توقعی ندارند اما نهایتا از این کار ضربه های بدی می خورند.

قربانی شدن یکی از بدترین بلاهایی است که زنها گاهی خودشان سر خودشان می آورند زنهای فداکاری که بسیار زحمت می کشند خودشان را فدای رفاه اطرافیان می کنند اما متاسفانه زیاد دیده و درک نمی شوند. و مهمتر اینکه محبوب و مطلوب نیستند و گاهی از این شکل زندگی ضربات بدی متحمل می شوند. ولی قبل از هر کسی باید خودشان را ملامت کنند نوع نگاه و طرز فکر و عادتهای اخلاقی خودشان مهمترین عامل در قربانی شدن ایشان است .

خدمتکار خانه نباشید

بعضی از خانم ها عادت کرده اند به شکلی وسواسی خودشان را سرگرم کارهای خانه می کنند. ، توجه بیش از حد به نظافت منزل، درس و مشق بچه ها یا … از این زنها خدمتکارانی ساخته که وقت و حوصله ای برای دلبری و دلربایی باقی نگذاشته است. اگر چه رسیدگی به کارهای خانه بسیار خوب و موجب فراهم آمدن محیطی آرام و دلپذیر خواهد بود اما نباید زن را تبدیل به خدمتکار خانه کند. برای زن بهتر است که بیشتر خانم خانه باشد نه خدمتکار آقا.

خانم لمبروزو در کتاب روح زن می گوید :عشق مرد ارتباطی با فداکاریها و نیکوکاریهای زن ندارد و اساساً این چیزها در عالم عشق مردانه بی مفهوم است. هر چند ممکن است قدردانی، ستایش و تحسین مردان را برانگیزد.

سعی کنید کارها را بیشتر در زمانی که همسرتان نیست انجام دهید. زمانی که همسرتان در خانه است ساعاتی را کنار هم بنشینید با هم حرف بزنید و شوخی کنید یا با هم فیلم ببینید و به مهمانی بروید. حتی با هم غذا درست کنید و … به هر حال سعی کنید با هم باشید.

معلم همسرتان نباشید

اخلاق گرایی خوب است اما اخلاق گراها گاهی به معلم های اخلاق تبدیل می شوند مخصوصا اگر تحصیلاتتان از همسرتان بیشتر است باید توجه داشته باشید که معلم همسرتان نباشید . معلم ممکن است مورد اعتماد یا مورد ستایش قرار گیرد اما مورد علاقه بودنش تضمینی نیست. معلم همسر شدن از دلبری شما می کاهد. وقتی در جایگاه همسر هستید اولویت اول دلبری و دلربایی است. رفتار خودتان را مدتی مد نظر داشته باشید مواظب باشید اهل نصیحت کردن و راهکار نشان دادن نباشید شما بانوی خانه هستید باید محبوب باشید. ممکن است مواهب شخصیتی شما زیاد باشد از آن مواهب در جای خودش استفاده کنید. یک زن مامور به تربیت شوهر نیست بلکه مسئول آرامش و محبت خانه است.

مرد زندگی نباشید

هر چند توانایی و مهارتهای زیادی داشته باشید خودتان را مرد زندگی نکنید و مسئولیتهای مردانه را به عهده نگیرید. گاهی عدم توانایی و ضعفهای اخلاقی برخی مردان به مرور از زنهای ایشان مردهای توانایی می سازد اما این کار هم موجب ظلم به زن و هم موجب تحقیر مرد است . این چنین زنها اگر چه بسیار فداکاری می کنند و در واقع خودشان را قربانی می کنند اما باز هم محبوبیت و مطلوبیت چندانی ندارند. مرد ها اصولا عاشق زنی هستند که به او تسلط داشته باشند و بتوانند از او مراقبت و حمایت کنند نه زنی که برایشان مادری می کند. اگر همسرتان شخصیت اهمال کار یا ضعیفی دارد مسئولیتهای او را مستقیما به عهده نگیرید بلکه مانند معلولی که به او یاد می دهند چطور خودش کارهای خودش را انجام دهد به او یاری برسانید که خودش مسئولیتهای خودش را انجام دهد. به جای او کار نکنید به او کمک کنید خودش کارهایش را انجام دهد. البته گاهی هم دستپاچگی و عجول بودن زنها را به دخالت در کارهای مردانه وامی دارد. بهتر است نگاه و طرز فکرتان را اصلاح کنید و در کارهای همسرتان دخالت نکنید و مزه زن بودن در کنار یک مرد را تجربه کنید.

موتور اقتصادی نباشید

اگر شاغل هستید و درامد خوبی دارید کمک خرج منزل باشید اما موتور اقتصادی نباشید. مدیر اقتصاد خانواده باید مرد خانه باشد. گاهی بعضی زنها با مهربانی و فداکاری همه محصول کارشان را در اختیار خانواده قرار می دهند و هیچ توقعی ندارند اما نهایتا از این کار ضربه های بدی می خورند. چنین زنانی بیشتر مورد طمع واقع می شوند تا مورد محبت. انتظارات اطرافیان از شما بالا می رود و یک روز متوجه می شود که دیگر نمی توانید کار نکنید و مجبورید ادامه بدهید ولی با همه فداکاریهایی که می کنید خیلی محبوبیت ندارید بلکه انتظارات زیادی که نمی توانید براورده کنید دیگران را زود از دست شما عصبانی می کند.

شما می توانید به کار دلخواهتان مشغول باشید اما حواستان باشد موتور اقتصادی خانواده نباشید. ساعات کاری شما نباید زیاد باشد و اولویت شما باید همسری و مادری باشد. پول جمع کردن و تامین مخارج خانواده وظیفه شما نیست . طوری رفتار نکنید که اگر نتوانستید به کارتان ادامه دهید به زندگی لطمه ای وارد شود یا همسرتان ناراحت شود.

منبع: تبیانلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

نشانه های رفتاری یک دوست بدبا دانستن چند نکته ساده می توانید افراد دروغگوی اطرافتان را شناسایی کنید آدم های راه های انجام کارهایی که دوست نداریدراه های انجام کارهایی که دوست ندارید مشاوره خانواده انجام کارهای ساده در زندگی عصر ایران بهترین شهرهای اروپا برای بازدید در سال عکس افتتاح اولین هتل فوق لوکس در شهر زن های فداکار ولی دوست نداشتنی روانشناسی مشاوره خانوادهزن های فداکار ولی دوست نداشتنی زن های فداکار ولی دوست زن های فداکار ولی دوست نداشتنی چطور در خانه کار کنیم چطور … سلامت خانواده زن های فداکار ولی دوست نداشتنی شرکت گردشگری سلامت ناسار ساعت زن های فداکار ولی دوست زن فداکار ولی دوست نداشتنی نباشید … مشاوره خانواده زن فداکار ولی دوست نداشتنی زن فداکار ولی دوست نداشتنی از این کار ضربه های بدی زن های فداکار ولی دوست نداشتنی جوان زنهایفداکارولیدوست زن های فداکار ولی دوست نداشتنی منطبق با کلیدواژه زن های فداکار ستایش و تحسین زن های فداکار ولی دوست نداشتنی جستجو وبلاگ زن های فداکار ولی دوست نداشتنی زن های فداکار ولی دوست نداشتنی زن های فداکار ولی دوست زن های فداکار ولی دوست نداشتنی زن های فداکار ولی دوست نداشتنی زن های فداکار ولی دوست زن‌های فداکار ولی دوست نداشتنی زن‌های فداکار ولی دوست نداشتنی اگر شاغل هستید و درامد خوبی دارید کمک خرج منزل باشید اما زن های فداکار ولی دوست نداشتنی آخرین خبر برای زن بهتر است که بیشتر زن های فداکار ولی دوست نداشتنی نهایتا از این کار ضربه های بدی زن های فداکار ولی دوست نداشتنی مجله یک پارس  زن های فداکار ولی دوست نداشتنی مجله خبری علمی تفریحی یک  زن های فداکار ولی دوست همسری فداکار اما دوست نداشتنیزن های فداکار ولی دوست نداشتنی روانشناسیروانشناسی زن های فداکار ولی دوست نداشتنی زن های فداکار زن های فداکار ولی دوست دلم پره ولی دوست دارم هنوز زود ولی دوست دختر

مطلب زن های فداکار ولی دوست نداشتنی در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :زن های فداکار ولی دوست نداشتنی
http://mofidestan.ir/%ef%bb%bf%d8%b2%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%81%d8%af%d8%a7%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d9%88%d9%84%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%86%db%8c/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


مطالب اینترنتی
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :